X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Macierzyństwo

Dede · reż. Mariam Khatchvani
Gruzja, Katar 2017, 97’ · polska premiera

22.10, 15:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Jest 1992 rok. Młodziutka Dina żyje w małej gruzińskiej wiosce w górach Kaukazu. Dziadek wybrał dla niej męża, jednak uwagę dziewczyny przyciąga przystojny Gegi, który właśnie wrócił z wojny. Młodzi zakochują się w sobie i postanawiają razem uciec. Z dala od rodzinnego domu przychodzi na świat ich dziecko. Niestety Gegi szybko umiera, a jego ukochana może polegać już tylko na sobie. Tradycja każe jej — jako wdowie — przyjąć oświadczyny pierwszego mężczyzny, który poprosi ją o rękę. Dina musi porzucić swoje dawne życie i ukochane dziecko…

Macierzyństwo to wzruszająca opowieść o kobiecie próbującej pokonać ograniczenia narzucane przez tradycyjne społeczeństwo, w którym nie ma miejsca na odmienność i niezależność.

Reżyser:Mariam Khatchvani
Scenariusz:Mariam Khatchvani, Vladimer Katcharava, Irakli Solomonashvili
Muzyka:Mate Chamgeliani, Tako Jordania
Zdjęcia:Konstantin Esadze
Montaż:Levan Kukhashvili
Obsada:George Babluani, Girshel Chelidze, Mose Khachvani, Nukri Khachvani, Natia Vibliani
Producenci:Vladimer Katcharava, Sam Taylor, Mike Downey, Igor A. Nola
Produkcja:20 Steps Productions
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Wyróżnienie: Nagroda „East of West” / Special Mention: East of the West Award (2017)

Mariam Khatchvani urodziła się w wiosce Uszguli w regionie Swanetia. Studiowała reżyserię filmową na Gruzińskim Państwowym Uniwersytecie Teatralno-Filmowym im. Szoty Rustawelego w Tbilisi (TAFU). Nakręciła wiele filmów dokumentalnych, a w tym Verdzoba (2006), Beyond the Window (2007) i Lichanishi and Kvirikoba (2009). W 2013 roku zrealizowała film krótkometrażowy pt. Dinola, który odniósł duży sukces i został pokazany na ponad czterdziestu festiwalach filmowych. Macierzyństwo to jej debiut pełnometrażowy.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Macierzyństwo / Dede
  • 2013 – Dinola (short)

Program 2017

Google Translate