X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mobile Homes

Mobile Homes · reż. Vladimir de Fontenay
Kanada, Francja 2017, 105’ · polska premiera

22.10, 20:00 · Cinema City – sala 8

Kup lub zarezerwuj bilet

Młoda matka, jej ośmioletni syn i toksyczny chłopak tułają się od jednego motelu do drugiego. Tworzą rodzinę „prowizoryczną” — radzą sobie, choć ich życie jest ciągłą tułaczką. Zmienia się to, gdy dowiadują się o istnieniu społeczności mieszkającej w mobilnych domach. Daje im to szansę na inne życie...

Reżyser tak opisywał perspektywę, jaką przyjął w czasie kręcenia tego obrazu: „Jako filmowca interesuje mnie obserwacja ludzi, którzy dotknęli dna. Dopiero w takich okolicznościach można uchwycić to, co jest źródłem motywacji i paliwem ludzkich instynktów. Bohaterowie filmu, znajdując się w sytuacji, gdy mogą polegać tylko na sobie, przejmują kontrolę, zaczynają mówić we własnym imieniu i walczą. Koniec końców, aby obronić to, co w ich rozumieniu jest słuszne, muszą podjąć radykalne decyzje”.

Reżyser:Vladimir de Fontenay
Scenariusz:Vladimir de Fontenay, Danielle Lessovitz
Muzyka:Matthew Otto
Zdjęcia:Benoit Soler
Montaż:Nicolas Chaudeurge, Maxime Pozzi-Garcia, Andonis Trattos
Obsada:Imogen Poots, Callum Turner, Callum Keith Rennie, Frank Oulton
Producenci:Frédéric de Goldschmidt, Eric Dupont, Mike MacMillan
Produkcja:Madeleine Films, Lithium Studios, Incognito Films
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes FF – Oficjalna Selekcja: sekcja Directors’ Fortnight (2017) / Official Selection: Directors’ Fortnight (2017)

Vladimir de Fontenay urodził się w 1987 roku w Paryżu. Studiował i pracował we Francji, Włoszech i w USA. Jego filmy krótkometrażowe pokazywano i nagradzano na festiwalach na całym świecie. Jest beneficjentem dotacji w ramach Spike Lee Production Fund na realizację filmu dyplomowego na nowojorskiej Tisch School of the Arts.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Mobile Homes
  • 2015 – Memoria
  • 2013 – Mobile Homes (short)

Program 2017

Google Translate