X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

More

Daha · reż. Onur Saylak
Turcja 2017, 115’ · polska premiera

25.10, 17:00 · Cinema City – sala 8

Kup lub zarezerwuj bilet

Daha to poruszająca historia chłopca dorastającego w świecie, w którym nie ma miejsca na niewinność. Czternastoletni Gaza mieszka w Turcji na wybrzeżu Morza Egejskiego. Wraz ze swoim despotycznym ojcem pomagają w nielegalnym przerzucie uchodźców do Europy — dają im tymczasowe schronienie i zapewniają niewielkie racje żywnościowe do czasu, aż podejmą oni próbę przeprawy przez morze. Choć Gaza chciałby porzucić ten przestępczy proceder, coraz bardziej wsiąka w mroczny świat deprawacji, wyzysku i ludzkiego cierpienia. Czy zdoła nie zamienić się w potwora, gdy był przez kogoś takiego wychowywany?

More (Daha) stanowi adaptację wielokrotnie nagradzanej i przetłumaczonej na siedem języków powieści Hakana Gündaya o tym samym tytule.

Reżyser:Onur Saylak
Scenariusz:Hakan Günday, Onur Saylak, Doğu Yaşar Akal
Muzyka:Uygur Yiğit
Zdjęcia:Feza Çaldıran
Montaż:Ali Aga
Obsada:Hayat Van Eck, Ahmet Mümtaz Taylan, Turgut Tunçalp, Tankut Yıldız, Tuba Büyüküstün
Producent:Kerem Çatay
Produkcja:Ay Yapim, B.I.T Arts
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / IFF Karlovy Vary – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Onur Saylak urodził się w Ankarze w 1977 roku. Ukończył Wydział Sztuk Scenicznych Bilkent University w Ankarze na kierunku sztuka aktorska. Studiował również fizykę i politologię. Po ukończeniu studiów grał w kinie i teatrze. More (Daha) to jego debiut reżyserski.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – More / Daha
  • 2016 – The Jungle (short)

Program 2017

Google Translate