X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Patti Cake$

Patti Cake$ · reż. Geremy Jasper
USA 2017, 108’

27.10, 12:30 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Rola początkującej raperki Patricii Dombrowski, znanej także jako Killa P lub Patti Cake$, to przełomowa kreacja w karierze australijskiej aktorki Danielle Macdonald.

Patti mieszka w podupadającym miasteczku w New Jersey. Jej życie się sypie. Mimo że szanse na osiągnięcie sukcesu są nikłe, postanawia spróbować zawojować scenę hip hopową swoją oryginalną i poruszającą muzyką. Kibicuje jej babcia (Cathy Moriarty) oraz przyjaciele Jheri (Siddharth Dhananjay) i Basterd (Mamoudou Athie) — jedyni, jakich ma. Patti musi jednak wziąć na swoje barki cierpienia i nieszczęścia matki (Bridget Everett).

Reżyser:Geremy Jasper
Scenariusz:Geremy Jasper
Muzyka:Jason Binnick, Geremy Jasper
Zdjęcia:Federico Cesca
Montaż:Brad Turner
Obsada:Danielle Macdonald, Bridget Everett, Siddharth Dhananjay, Mamoudou Athie, Cathy Moriarty
Producenci:Chris Columbus, Michael Gottwald, Noah Stahl, Daniela Taplin Lundberg, Rodrigo Teixeira, Dan Janvey
Produkcja:The Department of Motion Pictures, RT Features, Stay Gold Features
Dystrybucja:Solopan
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes FF – Oficjalna Selekcja: sekcja Directors’ Fortnight / Official Selection: Directors’ Fortnight (2017); FF Sundance / Sundance FF – Nominacja: Nagroda Grand Jury Prize / Nomination: Grand Jury Prize (2017); MFF w Palm Springs / Palm Springs IFF – Directors to Watch (2017)

Geremy Jasper to scenarzysta, reżyser i kompozytor, który urodził się i wychował na północy New Jersey. Jest współtwórcą teledysków Florence + The Machine i Seleny Gomez, które nagrodzono w czasie gali rozdania nagród MTV Video Music Awards. Wyreżyserowany przez niego pokaz Target Kaleidoscopic Fashion Spectacular zdobył Złotego Lwa w Cannes i został włączony do stałej kolekcji nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA). Patti Cake$ to jego debiut pełnometrażowy.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Patti Cake$
  • 2015 – Outlaws (short)
  • 2012 – Glamouriety (short)

Program 2017

Google Translate