X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pure Hearts

Cuori puri · reż. Roberto De Paolis
Włochy 2017, 115’ · polska premiera

23.10, 15:00 · Cinema City – sala 8

Kup lub zarezerwuj bilet

Agnese i Stefano diametralnie się różnią. Ona ma zaledwie 17 lat, mieszka z matką — surową, bardzo religijną kobietą — i zamierza złożyć śluby czystości przedmałżeńskiej. On ma 25 lat, gwałtowne usposobienie i niełatwą przeszłość. Pracuje jako ochroniarz na parkingu sąsiadującym bezpośrednio z obozem Romów. Ich nieoczekiwane spotkanie przeradza się w prawdziwe uczucie. Poświęcają sobie zaledwie krótkie, wykradzione codzienności chwile i wzajemnie pomagają. Gdy ich pożądanie rośnie, Agnese zaczyna gnębić przekonanie, że zdradza wyznawane przez siebie wartości. Dziewczyna podejmuje radykalną decyzję w nadziei, że w ten sposób zmaże popełniony przez siebie grzech.

Reżyser:Roberto De Paolis
Scenariusz:Luca Infascelli, Carlo Salsa, Greta Scicchitano, Roberto De Paolis
Muzyka:Emanuele de Raymondi
Zdjęcia:Claudio Cofrancesco
Montaż:Paola Freddi
Obsada:Barbora Bobulova, Edoardo Pesce, Selene Caramazza, Simone Liberati, Stefano Fresi
Producenci:Carla Altieri, Roberto De Paolis
Produkcja:Young Films
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes FF – Oficjalna Selekcja: sekcja Directors’ Fortnight (2017) / Official Selection: Directors’ Fortnight (2017); FF Art / Art FF – Wyróżnienie Specjalne: Najlepsza Rola Żeńska / Special Mention: Best Female Performance (2017); FF w Monachium / Munich FF – Nagroda One Future / One Future Prize (2017)

Roberto De Paolis odbył studia w Londyńskiej Szkole Filmowej. Pracował jako fotografik i prezentował swoje prace w całej Europie. Ma na swoim koncie dwa filmy krótkometrażowe, które pokazywano na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Obecnie tworzy wideo-arty dla Nowness.com. Pure Hearts to jego pierwszy film pełnometrażowy.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Pure Hearts / Cuori puri
  • 2011 – Alice (short)
  • 2010 – Bassa Marea (short)

Program 2017

Google Translate