X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ravens

Korparna · reż. Jens Assur
Szwecja 2017, 107’

25.10, 19:30 · Cinema City – sala 8

Kup lub zarezerwuj bilet

Szwecja, lata 70. Agne to ciężko pracujący rolnik, który zmaga się z trudami codzienności. Ma nadzieję, że jego nastoletni syn Klas przejmie kiedyś gospodarstwo i będzie kontynuował rodzinne tradycje. Chłopak marzy jednak o życiu z dala od wiejskiej rutyny.

Ravens to wspaniale zrealizowana opowieść o dojrzewaniu, napisana i wyreżyserowana przez Jensa Assura. Pokazuje skomplikowaną sieć rozmaitych uczuć: wstydu, poczucia winy, szaleństwa oraz marzeń przynależnych młodości. Jak mówi sam reżyser: „Ravens to film o tym, jak ludzie wzajemnie na siebie wpływają, i o tym, jakie mają wobec siebie oczekiwania — wyrażane wprost lub niebezpośrednio. Traktuje także o zmianach pokoleniowych oraz pragnieniu nadawania kształtu własnemu życiu”.

Reżyser:Jens Assur
Scenariusz:Jens Assur
Zdjęcia:Jonas Alarik
Montaż:Åsa Mossberg
Obsada:Reine Brynolfsson, Peter Dalle, Maria Heiskanen, Jacob Nordström, Saga Samuelsson
Producenci:Jan Marnell, Tom Persson, Jens Assur
Produkcja:Film and Art Affairs, Right2Screen
Nagrody:MFF w Toronto / Toronto IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); MFF w San Sebastian / San Sebastian IFF – Oficjalna Selekcja: sekcja New Directors / Official Selection: New Directors (2017); MFF w Pusan / Busan IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Jens Assur to światowej sławy fotograf i filmowiec. Zrealizował wiele obsypywanych nagrodami filmów krótkometrażowych, które zdobyły uznanie na festiwalach w Cannes, Tribece, Clermont-Ferrand oraz Pusan. W 2012 roku za swoje filmy oraz scenariusz do Close Far Away Assur otrzymał nagrodę Sundance / NHK International Filmmakers.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Ravens / Korparna
  • 2014 – Hot Nasty Teen (short)
  • 2012 – A Society (short)

Program 2017

Google Translate