X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Znikasz

Du forsvinder · reż. Peter Schønau Fog
Dania, Szwecja 2017, 117’ · polska premiera

27.10, 15:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Mąż Mii, Frederik, to odnoszącego sukcesy dyrektor szkoły, którego przyłapano na defraudacji funduszy placówki. Jednak czy zrobił to z własnej, nieprzymuszonej woli, czy raczej jest to pokłosie zmian osobowości, wywołanych przez rosnący w jego mózgu guz? Mia podejmuje rozpaczliwą próbę odkrycia, kim właściwie jest mężczyzna, którego poślubiła. Jeżeli trzy najszczęśliwsze lata jej życia to te, kiedy u Frederika rozwijała się choroba, czyją żoną była przedtem? Znikasz to film o wyzwaniach, jakie stawia przed nami rozwój neurobiologii, zmuszając do spojrzenia na nowo na to, kim jesteśmy jako ludzie.

Reżyser:Peter Schønau Fog
Scenariusz:Peter Schønau Fog
Zdjęcia:Laust Trier Mørk
Montaż:Morten Højbjerg
Obsada:Trine Dyrholm, Nikolaj Lie Kaas, Michael Nyqvist, Mikkel Boe Følsgaard, Lars Knutzon
Producent:Louise Vesth
Produkcja:Zentropa Entertainments
Dystrybucja:Bomba Film Sp. z o.o.
Nagrody:MFF w Toronto / Toronto IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Peter Schønau Fog urodził się w 1971 roku na duńskiej wyspie Fanø. Studiował reżyserię na Akademia Sztuk Scenicznych w Pradze i w Państwowej Duńskiej Szkole Filmowej. Wyreżyserował kilka filmów krótkometrażowych, m.in. Little Man (1999), a także pełnometrażową Sztukę płakania (2006).

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – You Disappear / Du forsvinder
  • 2006 – Sztuka płakania / The Art of Crying
  • 1999 – Little Man / Lille mænsk (short)

Program 2017

Google Translate