X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Smugi

Smugi · reż. Adam Fisz, Marcin Gładych
Polska 2017, 33’ · światowa premiera

22.10, 13:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Smugi to opowieść o barwnej, wielopokoleniowej rodzinie Smużnych. Wśród jej członków są plastycy, aktorzy i performerzy. Jej czołową osobowością jest legendarny nestor toruńskiego środowiska artystycznego — profesor Wiesław Smużny, wspieraną przez intrygującą i ekscentryczną żonę Marię. Ich dwóch wszechstronnie utalentowanych synów, Dominik i Radek, zarówno poprzez swoje działania zawodowe, jak i artystyczne, ubarwia kulturalny pejzaż miasta. Dzieci Dominika i Radka, przesiąknięte rodzinnymi tradycjami, próbują swoich sił w różnych dziedzinach sztuki: Franek gra na skrzypcach, Zosia maluje i gra na perkusji, a Nil… jest artystą całkowicie nieskrępowanym.

Smugi to film o rodzinie, ale również o tym, że warto w życiu kierować się własnymi wyborami, być sobą, „robić swoje” i nie poruszać się wyłącznie w wytyczonych ramach i po utartych szlakach.

Reżyser:Adam Fisz, Marcin Gładych
Scenariusz:Adam Fisz, Marcin Gładych
Muzyka:Rafał Kołacki
Zdjęcia:Adam Fisz, Marcin Gładych
Montaż:Jacek Banach
Obsada:Wiesław Smużny, Maria Przybylska, Dominik Smużny, Radosław Smużny, Izabela Smużna, Franciszek Smużny, Zofia Smużna, Nil Smużny
Producent:Marcin Gładych
Produkcja:TuStudio

Adam Fisz — reżyser, operator filmowy, artysta, fotografik. Ukończył Studium Fotograficzne w Warszawie, studiował także w PWSFTviT w Łodzi. Od 1995 roku prowadzi studio fotografii reklamowej. Autor i współautor zdjęć do filmów Ziggy Dust i Panoptikon.

Marcin Gładych — reżyser, fotografik, filmowiec. Laureat Flisaka Tofifest w 2010 roku. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Twórca niezależny. Reżyser kilkunastu filmów niezależnych, w tym Hakerów Wolności i Panoptikonu.

Program 2017

Google Translate