X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kwaidan, czyli opowieści niesamowite

Kaidan · reż. Masaki Kobayashi
Japonia 1964, 183’

21.10, 22:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Film Kobayashiego, złożony z czterech odrębnych nowel, oparty jest na opowiadaniach Lafcadio Hearna ― półkrwi Anglika, który pod koniec XIX wieku osiedlił się w Japonii i przybrał nazwisko Koizumi. Hearn w swej twórczości przenosił na grunt mu współczesny stare japońskie podania i legendy. Podążając tropem pisarza, reżyser zabiera nas do baśniowego, onirycznego świata średniowiecznej Japonii, gdzie to, co wydaje się realne, wcale nie musi takie być. Jego film urzeka magiczną, barwną scenografią, piękną muzyką i świetnym aktorstwem.

Reżyser:Masaki Kobayashi
Scenariusz:Yôko Mizuki
Muzyka:Tôru Takemitsu
Zdjęcia:Yoshio Miyajima
Montaż:Hisashi Sagara
Obsada:Michiyo Aratama, Tatsuya Nakadai, Katsuo Nakamura, Haruko Sugimura
Producent:Shigeru Wakatsuki
Nagrody:Oscary / Academy Awards – Nominacja: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny / Nomination: Best Foreign Language Film (1966); FF w Cannes / Cannes FF – Nagroda Specjalna Jury / Special Jury Prize (1965)

Program 2017

Google Translate