X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Muzyka jest kobietą

Koncert zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

28.10, 19:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Vivian Kubrick, córka Stanleya Kubricka, skomponowała muzykę do słynnego „Full Metal Jacket”, ale mało kto o tym wie. Podobnie jak niewiele osób zna inne kompozytorki muzyki filmowej. Dlatego festiwal Tofifest mówi: „Muzyka jest kobietą”!

W imponującym Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu usłyszymy autorskie interpretacje wybranych utworów skomponowanych między innymi przez Anne Dudley, Wendy Carlos, Vivian Kubrick, Micę Levi czy Rachel Portman.

Na koncercie pojawią się również piosenki z takich filmów, jak Armageddon, Pearl Harbor, Władca Pierścieni, Lśnienie czy Tańcząc w ciemnościach, które artystycznie zinterpretują Paulina Przybysz, Krzysztof Zalewski i Anna Karwan. Towarzyszyć im będzie Chór Astrolabium, który ma na koncie współpracę z Zakopower i Krzesimirem Dębskim. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Bartek Staszkiewicz, laureat Fryderyka z 2007 roku (wraz z zespołem Sofa). Koncertowi towarzyszyć będzie także specjalne pasmo filmowe Muzyka jest kobietą, prezentujące obrazy, do których ścieżkę dźwiękową stworzyły kobiety.

Wyłącznym partnerem koncertu „Muzyka jest kobietą” jest firma Apator S.A.

Program 2017

Google Translate