X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Łagodna

Krotkaya · reż. Sergei Loznitsa
Francja, Niemcy, Holandia, Litwa 2017, 143’

24.10, 19:45 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Główna bohaterka filmu to kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (Vasilina Makovceva). Pewnego dnia wracają do niej wszystkie listy, które wysyłała do przebywającego w więzieniu męża. Próbuje wyjaśnić tę sytuację i dowiedzieć się czegoś o losach mężczyzny, jednak wszelkie informacje, jakie chce uzyskać, okazują się „tajemnicą państwową”. W końcu postanawia osobiście wybrać się do uwięzionego. Reżyser w swoim filmie, utrzymanym w duchu arcydzieł rosyjskiej kinematografii, prowadzi swoją bohaterkę przez kolejne „kręgi piekła” skorumpowanej na wszystkich poziomach — instytucjonalnych i moralnych — Rosji.

Reżyser:Sergei Loznitsa
Scenariusz:Sergei Loznitsa
Zdjęcia:Oleg Mutu
Montaż:Danielius Kokanauskis
Obsada:Vasilina Makovceva, Liya Akhedzhakova, Valeriu Andriutã, Boris Kamorzin, Sergey Kolesov
Producent:Marianne Slot
Produkcja:Slot Machine, Arte France Cinéma, Graniet Film BV, Studio Uljana Kim
Dystrybucja:Against Gravity
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); FF w Monachium / Munich FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Program 2017

Google Translate