X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Louise nad morzem

Louise en Hiver · reż. Jean-François Laguionie
Belgia, Francja 2016, 70’

29.10, 21:45 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Tytułowa Louise to staruszka, która utknęła w nadmorskim kurorcie po tym, jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Kobieta nie wpada jednak w panikę i postanawia samotnie przetrwać zimę, choć nie będzie to łatwe. Z czasem ulewne deszcze, przypływy czy samotność przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Mimo że Louise brakuje tak wielu codziennych rzeczy, znajduje coś bezcennego ― wiarę w siebie… Louise nad morzem to wzruszający film animowany dla dorosłych, mówiący o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia.

Reżyser:Jean-François Laguionie
Scenariusz:Jean-François Laguionie
Muzyka:Pierre Kellner, Pascal Le Pennec
Montaż:Kara Blake
Obsada:Piera Degli Esposti, Diane Dassigny, Dominique Frot, Antony Hickling, Jean-François Laguionie
Producenci:Jean-Pierre Lemouland, Galilé Marion-Gauvin
Produkcja:JPL Films, Productions Unité centrale, Arte France Cinéma, Tchack
Dystrybucja:Bomba Film Sp. z o.o.
Nagrody:MFFA w Ottawie / Ottawa IAF – Nagroda Główna / Grand Prize (2016); MFF w Portland . Portland IFF – 2. Nagroda: Najlepszy Animowany Film Fabularny / 2nd Place: Best Animated Feature (2017)

Program 2017

Google Translate