X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Everything

Everything · reż. David O’Reilly
USA 2017, 10’ · polska premiera

27.10, 13:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Everything zabiera nas w podróż przez Wszechświat, w czasie której przyjrzymy mu się z różnych perspektyw. Film zawiera elementy gier fabularnych, tzw. świata otwartego (Sandbox) oraz symulacji. Wszystkie te systemy łączy to, że pochodzą ze świata gier i zaprojektowano je tak, aby kreowały momenty spokoju, piękna, smutku i radości.

Reżyser:David O’Reilly
Scenariusz:David O’Reilly
Muzyka:Ben Lukas Boysen, Sebastian Plano
Obsada:Alan Watts (narrator)
Producent:David O’Reilly
Nagrody:Berlinale – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); MFFK w Vila de Conde / Vila de Conde ISFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

David O’Reilly urodził się w 1985 roku w Kilkenny (Irlandia). Jest filmowcem i artystą pracującym w Los Angeles. Ma na swoim koncie kilka animowanych filmów krótkometrażowych zrealizowanych w technice 3D, a także scenariusze dla seriali telewizyjnych Adventure Time i South Park. Jest ponadto autorem fikcyjnych gier komputerowych wykorzystanych w filmie Ona w reżyserii Spike’a Jonze’a.

Program 2017

Google Translate