X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Aamir

Aamir · reż. Vika Evdokimenko
Wielka Brytania 2017, 17’

24.10, 20:00 · Cinema City — sala 8

Trzynastoletni Aamir uciekł z domu. Jest odseparowany od rodziny i pozostawiony samemu sobie w największym, nieoficjalnym obozie dla uchodźców w Europie. Katlyn, brytyjska wolontariuszka, z którą się zaprzyjaźnia, staje się dla Aamira ostatnią deską ratunku.

Reżyser:Vika Evdokimenko
Scenariusz:Vika Evdokimenko, Oliver Shuster
Muzyka:Michał Jacaszek
Zdjęcia:Robbie Ryan
Montaż:Vika Evdokimenko
Obsada:Alan Asaad, Jasmine Blackborow, Samia Rida, Ako Ali
Producenci:Vika Evdokimenko, Emma Stone
Dystrybucja:aug&ohr festival agency
Nagrody:Nagrody BAFTA / BAFTA Award – Nominacja / Nomination (2018); FFK w Londynie / London SFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018)

Vika Evdokimenko urodziła się w Związku Radzieckim w okresie pieriestrojki. Razem z matką — gwiazdą popu, i ojcem — fizykiem, opuściła kraj i spędziła młodość jako imigrantka w Irlandii Północnej. Ukończyła uniwersytet w Cambridge. Uczestniczyła w NYU Grad Film Program, gdzie jej mentorami byli Rebecca Miller i Spike Lee. Jest laureatką Movado Exceptional Artist Prize.

Program 2018

Google Translate