X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pomiędzy słowami

Beyond Words · reż. Urszula Antoniak
Holandia, Niemcy, Polska 2017, 85’

22.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Michael, 28–letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34–letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem ― Michałem. W jego życiu zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy niewidzianym ojcem Stanisławem, który wkracza do jego świata bardziej jako symbol niż jako prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską ― krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Mężczyźni, mimo że są sobie właściwie obcy, spędzają ze sobą weekend. Odciśnie on silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

Reżyser:Urszula Antoniak
Scenariusz:Urszula Antoniak
Zdjęcia:Lennert Hillege
Montaż:Milenia Fiedler
Obsada:Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber, Justyna Wasilewska
Producenci:Piotr Dzięcioł, Łukasz Dzięcioł, Floor Onrust, Noortje Wilschut
Produkcja:Opus Film
Dystrybucja:Best Film
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Dźwięk, Złoty Kangur / Golden Lions: Best Cinematography, Best Sound, Golden Kangaroo (2017); MFF w San Sebastián / San Sebastián IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Program 2018

Google Translate