X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Firecrackers

Firecrackers · reż. Jasmin Mozaffari
Kanada 2018, 93’ · polska premiera

24.10, 17:30 · CKK Jordanki

Lou i jej najlepsza przyjaciółka Chantal planują wydostać się z odizolowanego, podupadłego miasteczka, w którym mieszkają, i przenieść się daleko, do dużego miasta. Kiedy niestabilny i zaborczy ekschłopak Chantal napada na nią na imprezie, dziewczyny postanawiają się na nim zemścić. Organizują noc pełną wandalizmu i rozpusty. Konsekwencje ich działań są tragiczne i zagrażają planowanemu przez dziewczyny wyjazdowi. Lou desperacko walczy o uratowanie przyjaźni i kurczowo trzyma się swoich marzeń, jednak gdy zaczyna zdawać sobie sprawę, że wolność będzie ją słono kosztować, traci kontrolę…

Reżyser:Jasmin Mozaffari
Scenariusz:Jasmin Mozaffari
Muzyka:Casey Manierka-Quaile
Zdjęcia:Catherine Lutes
Montaż:Simone Smith
Obsada:Michaela Kurimsky, Karena Evans, Callum Thompson, David Kingston, Tamara LeClair
Producenci:Caitlin Grabham, Kristy Neville
Produkcja:Prowler Film, Wildling Pictures, Alcina Pictures
Dystrybucja:Séville International
Nagrody:FF w Toronto / TIFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018); FF w Zurychu / Zurich FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018)

Jasmin Mozaffari urodziła się w Saskatoon w Kanadzie. W 2013 roku ukończyła filmoznawstwo na Ryerson University. Jeszcze w czasie studiów otrzymała wiele nagród, m.in. HSBC Filmmaker Award dla najlepszego reżysera i Norman Jewison Award za najlepszą produkcję filmową. W 2015 roku Jasmin zdobyła także Irving Avrich Fund na FF w Toronto, przyznawany dziesięciu wyróżniającym się młodym kanadyjskim filmowcom.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Firecrackers
  • 2015 – Wave (short)
  • 2013 – Firecrackers (short)
  • 2012 – 4:44 (short)

Program 2018

Google Translate