X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Her Job

I Doulia tis · reż. Nikos Labôt
Grecja, Francja, Serbia 2018, 90’ · polska premiera

25.10, 15:00 · CKK Jordanki

Panayiota — 37–letnia, słabo wykształcona pani domu — wiedzie spokojne życie z mężem i dziećmi w cichej dzielnicy Aten. Od jakiegoś czasu jej rodzina odczuwa skutki recesji, dlatego kobieta po raz pierwszy w życiu decyduje się podjąć pracę. Zostaje sprzątaczką w centrum handlowym. Mimo całej bezwzględności panującej w miejscu jej zatrudnienia, Panayiota czuje się wyzwolona z domowej monotonii i stopniowo zyskuje coraz większy szacunek w oczach swojej rodziny. Gdy w firmie zaczynają się zwolnienia, będzie musiała znów zmierzyć się z własnymi ograniczeniami. Nie jest już jednak tą samą osobą.

Reżyser:Nikos Labôt
Scenariusz:Nikos Labôt, Katerina Kleitsioti
Muzyka:Jean Christophe Onno
Zdjęcia:Dionysis Eftymiopoulos
Montaż:Dounia Sichov
Obsada:Marisha Triantafyllidou, Dimitris Imellos, Maria Filini, Eleni Karagiorgi, Konstantinos Gogoulos, Hovik Karampetian
Producenci:Maria Drandaki, Julie Paratian
Produkcja:Homemade Films, Sister Productions, Sense Production
Dystrybucja:Jour2fête
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – Oficjalna Selekcja: sekcja Odkrycia / Official Selection: Discovery section (2018)

Nikos Labôt studiował reżyserię w Atenach. Pracował jako asystent reżysera przy filmach fabularnych i krótkometrażowych realizowanych w Grecji i we Francji. Kręcił teledyski, ma także na swoim koncie trzy krótkie metraże i kreatywny dokument. Her Job to jego pierwszy obraz pełnometrażowy.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Her Job
  • 2013 – The Immortals at the Southern Point of Europe (doc.)
  • 2009 – The Dog (short)
  • 2005 – Impro-walk (short)
  • 2001 – Kinisi 0-0 (short)

Program 2018

Google Translate