X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jeszcze dzień życia

Another Day of Life · reż. Damian Nenow, Raúl de la Fuente
Polska, Hiszpania, Niemcy, Belgia, Węgry 2018, 85’

23.10, 17:00 · CKK Jordanki

Jeszcze dzień życia to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, gdzie linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Inspiracją tej pełnometrażowej animacji z elementami dokumentu jest książka Kapuścińskiego Jeszcze dzień życia. Zgodnie z literackim pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z reporterem w 1975 r. od wizyty w Luandzie, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. Tuż przed ogłoszeniem niepodległości o władzę w nowo utworzonej republice walczą skonfliktowane ze sobą grupy angolańskiego ruchu wyzwoleńczego. Kapuściński decyduje się na niebezpieczną wyprawę na wojenny front…

Reżyser:Damian Nenow, Raúl de la Fuente
Scenariusz:Raúl de la Fuente, Amaia Remírez, Damian Nenow, David Weber, Niall Johnson
Muzyka:Mikel Salas
Zdjęcia:Raúl de La Fuente, Gorka Gómez Andreu
Montaż:Raúl de La Fuente
Obsada:Marcin Dorociński, Olga Bołądź, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Borkowski
Producenci:Jarek Sawko, Amaia Remírez, Raúl de la Fuente, Ole Wendorff-Østergaard
Produkcja:Platige Films, Kanaki Films
Dystrybucja:Next Film
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Oficjalna Selekcja: Konkurs Inne Spojrzenie / Official Selection: The “Different Perspective” Competition (2018)

Damian Nenow (ur. 1983 r. w Bydgoszczy) jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserował trzy krótkie autorskie animacje: The Aim (2005), Wielka ucieczka (2006) i Paths of Hate (2010). Jest także autorem animowanego dokumentu Miasto ruin (2011), który powstał dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

Raúl de la Fuente (ur. w 1974 r.) jest hiszpańskim reżyserem, scenarzystą i producentem. Jest autorem m.in. wielokrotnie nagradzanego filmu krótkometrażowego Minerita (2013) oraz dokumentu Ostatni nomadzi (2006), który otrzymał łącznie 17 nagród i trafił do programów ponad 150 festiwali.

Wspólna Filmografia:

  • 2018 – Jeszcze dzień życia / Another Day of Life

Program 2018

Google Translate