X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Likemeback

Likemeback · reż. Leonardo Guerra Seràgnoli
Włochy, Chorwacja 2018, 82’ · polska premiera

24.10, 15:00 · Cinema City — sala 8

Lavinia, Carla i Daniela tuż po ukończeniu liceum wyjeżdżają na wakacje pod żaglami. Towarzyszy im jedynie szyper. Płyną wzdłuż chorwackiego wybrzeża, pragnąc uczcić nowy etap w swoim życiu. Pełne marzeń, wolne i niefrasobliwe nie zdają sobie sprawy, że dzielenie się wszystkim w mediach społecznościowych wkrótce zmieni ich wakacje w brutalny rytuał przejścia w dorosłość. Nic, zwłaszcza ich przyjaźń, nie będzie już takie samo.

Jak podkreśla reżyser: „Stworzenie opowieści o wakacjach trzech przyjaciółek będących w wieku, który prawdopodobnie pozwala najlepiej przedstawić zagrożenia i zalety mediów społecznościowych ― tuż po szkole średniej, gdy zasmakowało się już wolności i dorosłości ― to dobry sposób na przyjrzenie się prywatnym kontekstom trwających zmian społecznych, a także na przewartościowanie momentu w życiu, który pamiętam jako dla mnie decydujący”.

Reżyser:Leonardo Guerra Seràgnoli
Scenariusz:Leonardo Guerra Seràgnoli
Muzyka:Alva Noto
Zdjęcia:Gian Filippo Corticelli
Montaż:Alice Roffinengo
Obsada:Denise Tantucci, Angela Fontana, Blu Yoshimi, Goran Markovic, Carolina Pavone
Producenci:Fabrizio Donvito, Leonardo Guerra Seràgnoli, Nicola Lusuardi, Ines Vasiljevic
Produkcja:Essentia, Nightswim, Indiana Production Company, Antitalent Produkcija
Dystrybucja:Media Luna New Films
Nagrody:MFF w Locarno / Locarno IFF – Nominacja: Złoty Lampart / Nomination: Golden Leopard

Leonardo Guerra Seràgnoli to włoski producent i reżyser. Ukończył studia w zakresie muzyki filmowej na Berklee College of Music w Bostonie. Później uczył się w London Film School, a następnie wziął udział w Berlinale Talents w 2015 roku. Zrealizował kilka filmów krótkometrażowych. W 2014 roku napisał i wyreżyserował swój pierwszy pełny metraż Last Summer, który był doskonale przyjęty przez krytykę i pokazywany na festiwalu w Rzymie w 2014 roku, gdzie zdobył trzecią nagrodę.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Likemeback
  • 2014 – Przed rozstaniem / Last Summer
  • 2012 – Tigers (short)
  • 2012 – Ama (short)

Program 2018

Google Translate