X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Maine

Maine · reż. Matthew Brown
USA 2018, 85’ · polska premiera

23.10, 15:00 · CKK Jordanki

Maine to historia Bluebird (Laia Costa) — Hiszpanki, która decyduje się przejść liczący 2200 mil Szlak Appalachów. Kobieta wyrusza w tę duchową podróż, goniąc za uniesieniami, których może doświadczyć w dziczy jedynie w samotności. W czasie dwumiesięcznej podróży, gdy mija falujące wzgórza Wirginii, dołącza do niej młody amerykański piechur Lake (Thomas Mann). Rozwija się między nimi relacja symbiozy, a ich codzienność oscyluje wokół podstawowych potrzeb: jedzenia, picia i schronienia. Bezdroża stają się ich placem zabaw: kąpią się w krystalicznie czystych wodospadach, wspinają po opuszczonych wieżach strażackich, szukają schronienia przed letnim deszczem pod nawisami skalnymi...

Maine to film o odkrywaniu siebie na nowo. Jedyną przysługą, jaką możemy oddać sobie samym, jest to, by czuć jak najwięcej i cały czas iść do przodu.

Reżyser:Matthew Brown
Scenariusz:Matthew Brown
Zdjęcia:Donald R. Monroe
Montaż:Sofi Marshall
Obsada:Costa, Thomas Mann, Pat Dortch, Gus Halper, Yossie Mulyadi
Producenci:Summer Shelton, Michael B. Clark, Alex Turtletaub
Produkcja:Beachside Films
Dystrybucja:Visit Films
Nagrody:FF w Tribece / Tribeca FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018)

Matthew Brown urodził się w Winston–Salem w Karolinie Północnej. Jest absolwentem szkoły filmowej na University of North Carolina School of the Arts (2015). Jego niskobudżetowy debiut fabularny In the Treetops miał swoją światową premierę na FF w Los Angeles w 2015 roku, a w Nowym Jorku pokazywano go po raz pierwszy w ramach Rooftop Film’s Summer Series w 2016 roku.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Maine
  • 2016 – Elk Garden (short)
  • 2015 – In the Treetops

Program 2018

Google Translate