X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dear Son

Weldi · reż. Mohamed Ben Attia
Tunezja, Belgia, Francja, Katar 2018, 104’ · polska premiera

25.10, 20:10 · Cinema City — sala 6

Riadh — operator wózka widłowego w porcie w Tunisie — szykuje się do przejścia na emeryturę. Życie jego i jego żony Nazli kręci się wokół jedynego syna, który przygotowuje się właśnie do egzaminów w szkole średniej. Powtarzające się ataki migrenowe Samiego bardzo niepokoją rodziców. Gdy wydaje się, że jego kondycja się polepsza, chłopak nagle znika. Zostawia krótką notatkę, że wyjeżdża do Syrii, by dołączyć do grupy dżihadystów. Zdruzgotanym rodzicom trudno w to uwierzyć. Zdesperowany Riadh pożycza pieniądze i próbuje wyśledzić syna…

Reżyser:Mohamed Ben Attia
Scenariusz:Mohamed Ben Attia
Muzyka:Omar Aloulou
Zdjęcia:Frédéric Noirhomme
Montaż:Nadia Ben Rachid
Obsada:Mohamed Dhrif, Mouna Mejri, Zakaria Ben Ayed, Imen Chérif, Taylan Mintas, Tarik Copti
Producenci:Dora Bouchoucha, Luc & Jean-Pierre Dardenne, Nadim Cheikhrouha
Produkcja:Images, Les Films du Fleuve, Tanit Films
Dystrybucja:Luxbox
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Oficjalna Selekcja: sekcja Directors\' Fortnight / Official Selection: Directors\' Fortnight section (2018)

Mohamed Ben Attia urodził się w 1976 r. w Tunisie. Po ukończeniu w 1998 r. Institut de Hautes Etudes Commerciales (IHEC) w rodzinnym mieście, studiował komunikację audiowizualną na University of Valenciennes we Francji. Wyreżyserował pięć filmów krótkometrażowych. Jego pierwsza fabuła Hedi otrzymała na Berlinale w 2016 r. nagrodę za Najlepszy Pierwszy Film i Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Aktora. Film spotkał się z wielkim uznaniem zarówno krytyków, jak i widowni na całym świecie — był pokazywany w ponad dwudziestu krajach.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Dear Son / Weldi
  • 2016 – Hedi / Inhebbek Hedi
  • 2014 – Selma (short)
  • 2011 – Loi 76 (short)
  • 2008 – Mouja (short)

Program 2018

Google Translate