X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Orange Days

Rooz-haye Narenji · reż. Arash Lahooti
Iran 2018, 102’ · polska premiera

21.10, 20:00 · Cinema City — sala 6

Czterdziestopięcioletnia Aban jest dostawcą pomarańczy i zatrudnia pracownice sezonowe do zbierania owoców na północy Iranu. Jako jedyna kobieta działająca w tej męskiej branży wygrywa przetarg dla największego sadu pomarańczowego w regionie. Jednak rywale Aban nie siedzą z założonymi rękami i zaczynają utrudniać jej realizację kontraktu. Żeby tego było mało, jej mąż Majid pakuje się i ją opuszcza… Arash Lahooti w swoim filmie ukazuje walkę odważnej, asertywnej i przedsiębiorczej kobiety i przedstawia tę stronę Iranu, która na Zachodzie jest całkowicie nieznana.

Reżyser:Arash Lahooti
Scenariusz:Arash Lahooti, Jamileh Darolshafaie
Muzyka:Christoph Rezaie
Zdjęcia:Farshad Mohammadi
Montaż:Mehdi Hosseinivand
Obsada:Hadieh Tehrani, Ali Mosaffa, Mehran Ahmadi, Alireza Ostadi, Zhila Shahi
Producent:Alireza Ghasemkhan
Dystrybucja:Iranian Independents
Nagrody:MFF w Toronto / TIFF – Oficjalna Selekcja: sekcja Odkrycia / Official Selection: Discovery section (2018)

Arash Lahooti urodził się w 1982 r. w Teheranie. Ukończył studia w zakresie montażu filmowego w Yazd Applied Science College, a potem zaangażował się w produkcję filmów dokumentalnych. To jeden z najbardziej utytułowanych irańskich dokumentalistów: stworzył 5 tego typu produkcji, które były pokazywane na ponad 100 festiwalach filmowych na całym świecie, i zdobył za nie 25 krajowych i międzynarodowych wyróżnień. Orange Days to jego pełnometrażowy debiut.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Orange Days
  • 2016 – Pale Blue (doc.)
  • 2015 – Hero and the Cloak (doc.)
  • 2015 – Kierowca i jego lis / Trucker and the Fox (doc.)
  • 2013 – 2/47 (doc.)

Program 2018

Google Translate