X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Trot

Trote · reż. Xacio Baño
Hiszpania, Litwa 2018, 83’ · polska premiera

22.10, 14:30 · CKK Jordanki

Carme mieszka w górskiej wiosce w Galicji razem z chorą matką i ojcem Ramónem, z którym prawie nie rozmawia. Pracuje w piekarni. Kobieta pragnie uciec i uwolnić się od tej tłamszącej atmosfery, jednak coś zawsze stoi jej na drodze.

Akcja filmu Trot rozgrywa się w czasie weekendu, kiedy odbywa się Rapa das Bestas – festiwal ujeżdżania dzikich koni, będący symbolem odwiecznej walki człowieka ze zwierzęciem. Cała wioska szykuje się do świętowania. Na kilka dni do domu przyjeżdża Luís, starszy brat Carme, ze swoją żoną Maríą…

Reżyser:Xacio Baño
Scenariusz:Xacio Baño, Diego Ameixeiras
Zdjęcia:Lucía C. Pan
Montaż:Álvaro Gago
Obsada:María Vázquez, Diego Anido, Tamara Canosa, Celso Bugallo, Melania Cruz, Fede Pérez
Producent:Luisa Romeo
Produkcja:Frida Films
Nagrody:MFF w Locarno / Locarno IFF – Oficjalna Selekcja w sekcji Filmowcy Teraźniejszości / Official Selection: Filmmakers of the Present (2018)

Xacio Baño (1983) studiuje kinematografię na Uniwersytecie w León. Od 2011 r. wyprodukował, napisał i wyreżyserował kilka filmów krótkometrażowych, pokazywanych na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Locarno, na BAFICI, New directors/New Films — MoMA, Clermont Ferrand, Telluride Film Festival, Slamdance, Mar del Plata. W 2016 r. magazyn „Variety” uznał go za jedną z 10 wschodzących gwiazd kina hiszpańskiego.

Wybrana Filmografia / Selected Filmography:

  • 2015 – Eco (short)
  • 2014 – Ser e Voltar (short)
  • 2012 – Anacos (short)
  • 2011 – Estereoscopía (short)

Program 2018

Google Translate