X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Muzyczny kosmos!

Musical Cosmos

26.10, 19:00 · Planetarium Toruń

Bilety dostępne w kasie Planetarium

W ramach festiwalu TOFIFEST odbędzie się spektakularne i nowatorskie wydarzenie towarzyszące!

W toruńskim Planetarium im. Władysława Dziewulskiego na gigantycznym ekranie sferycznym pokazany zostanie wyjątkowy film o makrokosmosie. Mgławice, planety i księżyce podziwiać będziemy przy dźwiękach kosmicznej muzyki. Projekcji towarzyszyć będzie bowiem specjalna oprawa muzyczna przygotowana na tę okazję przez DJ-a Funktiona ― torunianina, który w ciągu swojej wieloletniej kariery występował z największymi gwiazdami światowej i polskiej sceny. Jego umiejętności techniczne i muzyczna wyobraźnia zostały docenione na licznych zawodach dla DJ-ów — jest m.in. trzykrotnym mistrzem świata DJ-ów IDA za 2012, 2013 i 2015 rok w kategorii Show.

Muzyka, którą przygotuje, będzie podróżą w świat kina science-fiction. Pojawią się w niej fragmenty soundtracków z takich filmów jak Interstellar Christophera Nolana, Gwiezdne wojny George’a Lucasa, no i oczywiście motywy z 2001: Odysei kosmicznej Stanleya Kubrika. Kompozycje, odtwarzane w formacie 5.1 dolby surround, będą pewnego rodzaju muzyczną zabawą konwencją.

Niezwykły 30-minutowy seans odbędzie się 26 października o godzinie 19.00 w siedzibie toruńskiego planetarium — współorganizatora wydarzenia.

Program 2018

Google Translate