X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Rozbite marzenia. 1918–1939

Clash of Futures · reż. Jan Peter, Frédéric Goupil
Odcinki 1 i 2, Niemcy, Francja, Luksemburg, Wietnam 2018, 104’ · polska premiera

25.10, 18:00 · Artus Cinema

Serial Rozbite marzenia. 1918–1939 pozwala zanurzyć się w dramatyczne czasy dwudziestolecia międzywojennego. Poznajemy niezwykłych mężczyzn i niezwykłe kobiety z Francji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji, Polski, którzy kreują pełną sprzeczności historię Europy, a przez swoje przekonania, pasje i podejmowane decyzje zostają wciągnięci w konflikt.

Od samego początku wizja spokojnej, demokratycznej Europy, budowanej w oparciu o zgodność interesów i wzajemną przyjaźń, rywalizowała z dwiema potężnymi utopiami — komunizmem i faszyzmem. W Rozbitych marzeniach… Pola Negri, May Picqueray, Hans Beimler i inni uczestniczą z pełnym zaangażowaniem w walce, jaka toczy się między trzema wspomnianymi wizjami politycznymi a ich własnymi marzeniami o lepszym i bardziej sprawiedliwym świecie. Bohaterowie opisali tę walkę w swoich dziennikach, w listach i telegramach, w artykułach prasowych i pamiętnikach.

Serial zrealizowany przy współudziale Telewizji Polskiej.

Reżyser:Jan Peter, Frédéric Goupil
Scenariusz:Jan Peter, Frédéric Goupil, Camilla Ahlgren
Muzyka:Laurent Eyquem
Zdjęcia:Jürgen Rehberg, Frédéric Serve
Obsada:Jan Krauter, Joel Basman, Michalina Olszańska, Roxane Duran, Solène Rigot, Natalia Witmer, Wenzel Banneyer
Producenci:Gunnar Dedio, Nicolas Steil, Serge Lalou
Produkcja:LOOKSfilm, IRIS Group, Les Films d’Ici

Program 2018

Google Translate