X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dawid Janicki

prezentacja projektu filmowego „Broad Peak”

27.10, 13:30 · Kino Centrum

Wstęp wolny

Broad Peak w reżyserii Leszka Dawida ― autora głośnego Jesteś Bogiem ― to oparta na prawdziwych wydarzeniach, dramatyczna historia Macieja Berbeki ― legendarnego polskiego himalaisty, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. To z jego perspektywy poznajemy kulisy pierwszego w historii zimowego wejścia na szczyt Broad Peak, którego dokonali Polacy w 2013 roku. Film to opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia wielkiej, ale i trudnej miłości, jaka połączyła Macieja i Ewę Berbeków.

Żeby wiernie oddać realia wypraw oraz przybliżyć widzowi potęgę najwyższych gór świata, ekipa filmowa East Studio udała się do Karakorum, gdzie w bazie pod K2 i na ścianie Broad Peaku, na wysokości ponad 5 tyś. m n.p.m., powstała część zdjęć.

Premiera filmu planowana jest na marzec 2020 roku.

Program 2018

Google Translate