X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Prisoner of Society

Sociumis Patimari · reż. Rati Tsiteladze
Gruzja 2018, 15’ · polska premiera

23.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Prisoner of Society to intymna podróż do świata i umysłu młodej, transseksualnej kobiety uwięzionej między swoim osobistym pragnieniem wolności a tradycyjnymi oczekiwaniami rodziców, ukazana na tle rosnących napięć wywołanych gruzińską polityką wobec osób LGBT. Film, koncentrując się na rodzinie, której członkowie ujawniają swoje ukryte lęki, nadzieje i motywacje, łączy dwa z pozoru odległe światy i stawia pytanie, jak to jest być obcym we własnym domu i we własnym kraju. Film dokumentalny.

Reżyser:Rati Tsiteladze
Scenariusz:Rati Tsiteladze
Zdjęcia:Rati Tsiteladze
Montaż:Rati Tsiteladze
Obsada:Adelina Polina, Rati Tsiteladze
Produkcja:ArtWay Film
Nagrody:Europejska Akademia Filmowa / European Film Academy Award – Nominacja: Najlepszy Dokument / Nominated for Best Documentary (2018); MFFK w Tampere / Tampere ISFF – Najlepszy Dokument / Best Documentary (2018)

Rati Tsiteladze urodził się w postsowieckiej Gruzji. W wieku 21 lat zdobył tytuł Mistrza Świata sztuk walki, ale w 2014 roku — kiedy film stał się dominująca pasją w jego życiu — porzucił karierę zawodnika i założył ArtWay Film production. Rati wyreżyserował i wyprodukował kilka filmów krótkometrażowych.

Program 2018

Google Translate