X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Via Carpatia

Via Carpatia · reż. Klara Kochańska, Kasper Bajon
Polska 2018, 75’

26.10, 17:00 · Cinema City — sala 6

Piotr i Julia od miesięcy planowali urlop. Zadbali nawet o to, by ich jedyny podopieczny ― żółw ― mógł z nimi bezpiecznie podróżować. Niespodziewanie plany krzyżuje im matka: chce, aby Piotr sprowadził do domu ojca ― uchodźcę, który od kilku miesięcy przebywa w jednym z obozów w Grecji. Mimo wątpliwości mężczyzna decyduje się spełnić tę niecodzienną prośbę. I tak zamiast na wakacje all-inclusive małżeństwo rusza w męczącą podróż na Południe, podczas której będzie musiało odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań...

Reżyser:Klara Kochańska, Kasper Bajon
Scenariusz:Klara Kochańska, Kasper Bajon, Julia Kijowska, Piotr Borowski
Zdjęcia:Zuzanna Kernbach, Julian A. Ch. Kernbach
Montaż:Marcin Sucharski, Barbara Fronc
Obsada:Julia Kijowska, Piotr Borowski, Dorota Pomykała, Bajram Severdžan
Producent:Agnieszka Kurzydło
Produkcja:MD4
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018)

Klara Kochańska urodziła się w 1984 r. Jest reżyserką i scenarzystką. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła reżyserię filmową i telewizyjną w PWSFTviT w Łodzi. Jej fabularny film dyplomowy Lokatorki zdobył wiele prestiżowych nagród na festiwalach filmowych.

Kasper Bajon urodzony w 1983 r. pisarz, poeta i scenarzysta. Studiował w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Wydał kilka powieści i tomów poetyckich. Od wielu lat jest związany z filmem jako aktor, asystent reżysera lub drugi reżyser.

Wspólna Filmografia:

  • 2018 – Via Carpatia

Program 2018

Google Translate