X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Donbas

Donbass · reż. Sergey Loznitsa
Niemcy, Ukraina, Francja, Holandia, Rumunia 2018, 110’

21.10, 21:00 · CKK Jordanki

Noworosja ― państwo–widmo rządzone przez watażków, istniejące tylko dzięki wsparciu mitycznej matki–Rosji. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Łoźnica zrobił film na wskroś nowoczesny. Odwołuje się do tego, jak dziś postrzegamy świat ― często pokawałkowany na dziesiątki filmików, które scrollujemy z rosnącą obojętnością. Film, podzielony na 13 segmentów, będący galerią osobliwych postaci, zmierza ku szokującemu finałowi. Donbas to opowieść o współczesnym człowieczeństwie i cywilizacji w dobie postprawdy i fake newsów, a w zasadzie także o każdym z nas.

Reżyser:Sergey Loznitsa
Scenariusz:Sergey Loznitsa
Zdjęcia:Oleg Mutu
Montaż:Danielius Kokanauskis
Obsada:Valeriu Andriutã, Natalya Buzko, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev, Vadim Dubovsky
Producent:Heino Deckert
Produkcja:Ma.ja.de. Fiction, Arthouse Traffic, Graniet Film BV, JBA Production, Wild at Art
Dystrybucja:Against Gravity
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Sekcja Un Certain Regard: Najlepszy Reżyser / Un Certain Regard: Directing Prize (2018)

Program 2018

Google Translate