X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Szczęśliwy Lazzaro

Lazzaro Felice · reż. Alice Rohrwacher
Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy 2018, 125’ · pokaz przedpremierowy

24.10, 15:00 · CKK Jordanki

Ta oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego koncentruje się wokół spotkaniu Lazzara, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za wariata, z pięknoduchem Tancredim ― młodym szlachcicem o wybujałej wyobraźni. Ich życie w odizolowanej pasterskiej wiosce Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego. Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzara, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie…

Reżyser:Alice Rohrwacher
Scenariusz:Alice Rohrwacher
Muzyka:Piero Crucitti
Zdjęcia:Hélène Louvart
Montaż:Nelly Quettier
Obsada:Adriano Tardiolo, Alba Rohrwacher, Luca Chikovani, Nicoletta Braschi
Producenci:Carlo Cresto-Dina, Gregory Gajos, Pierre-François Piet, Tiziana Soudani, Michael Weber
Produkcja:Tempesta, Amka Film Productions, Ad Vitam Production, Pola Pandora Filmproduktions
Dystrybucja:Aurora Films
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Najlepszy Scenariusz / Best Screenplay (2018); FF w Jerozolimie / Jerusalem FF – Nagroda „Duch Wolności” / In Spirit for Freedom Award (2018)

Program 2018

Google Translate