X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

53 wojny

53 Wars · reż. Ewa Bukowska
Polska 2017, 82’

22.10, 19:30 · Cinema City — sala 6

Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak obawa o życie Witka bierze górę. Zaczyna szykować się na najgorsze…

Jak mówi reżyserka: „53 wojny to opowieść o sile przetrwania za wszelką cenę w czasach wojny współczesnej”.

Reżyser:Ewa Bukowska
Scenariusz:Ewa Bukowska
Muzyka:Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Zdjęcia:Tomasz Naumiuk
Montaż:Agnieszka Glińska
Obsada:Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis, Dorota Kolak, Krzysztof Stroiński
Producenci:Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska
Produkcja:Studio Munka ― Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Dystrybucja:Next Film
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2018); Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie / “The Young and Cinema” Koszalin Debut FF – Jantar: Najlepsza Główna Rola Kobieca / Best Leading Female Character (2018)

Ewa Bukowska urodziła się w 1966 r. Jest absolwentką PWST w Krakowie. Zagrała wiele ról filmowych, telewizyjnych i reklamowych w kraju i za granicą. Równolegle pracuje jako scenarzystka, producentka i autorka programów telewizyjnych. Przez kilka lat pracowała w znanych studiach producenckich: Studio A oraz Prasa i Film jako scenarzystka (m.in. Miodowych lat), recenzentka scenariuszowa oraz producentka. W 2013 r. zadebiutowała krótkometrażowym filmem fabularnym według własnego scenariusza pt. Powrót.

Filmografia:

  • 2017 – 53 wojny / 53 Wars
  • 2013 – Powrót / Return (short)

Program 2018

Google Translate