X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

7 uczuć

7 Emotions · reż. Marek Koterski
Polska 2018, 116’

21.10, 17:00 · CKK Jordanki

Adaś Miauczyński ― jak większość z nas ― miał w dzieciństwie spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji. Aby poprawić jakość swojego dorosłego życia, postanawia powrócić do tamtego ― jak się okazuje ― nie do końca beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Reżyser:Marek Koterski
Scenariusz:Marek Koterski
Muzyka:Arkadiusz Grochowski, Marek Koterski
Zdjęcia:Jerzy Zieliński
Montaż:Ewa Smal
Obsada:Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Tomasz Karolak
Producent:Włodzimierz Niderhaus
Produkcja:Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF w Gdynia / Gdynia FF – Nagroda Specjalna Jury, Nagroda Jury Młodzieżowego / Jury Special Award, Award of The Young Jury (2018)

Marek Koterski urodził się w 1942 roku w Krakowie. Studiował filologię polską i historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, był także wolnym słuchaczem na ASP w Warszawie. Ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1977 roku). Wyreżyserował takie filmy jak: Porno (1989), Nic śmiesznego (1995), Ajlawju (1999), Dzień świra (2002) oraz Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006). W 2017 roku na MFF Tofifest otrzymał Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – 7 uczuć / 7 Emotions
  • 2011 – Baby są jakieś inne / Man, Chicks Are Just Different
  • 2006 – Wszyscy jesteśmy Chrystusami / We’re All Christs
  • 2002 – Dzień świra / Day of the Wacko
  • 1995 – Nic śmiesznego / Nothing Funny
  • 1986 – Życie wewnętrzne / Inner Life

Program 2018

Google Translate