X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Call Me Tony

Call Me Tony · reż. Klaudiusz Chrostowski
Polska 2017, 63’

23.10, 15:00 · Cinema City — sala 8

Konrad mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. To osiemnastolatek, który z uporem zabiega o atencję wiecznie nieobecnego ojca. Chłopak pragnie zostać aktorem, a kreując swój wizerunek, inspiruje się gwiazdami kina akcji, spędza godziny na siłowni i uczestniczy w zawodach kulturystycznych. Odczuwa jednak wewnętrzny konflikt między swoim prawdziwym „ja” a obrazem, jaki stara się stworzyć, by zyskać akceptację otoczenia. Życie Konrada zmienia się, kiedy na nowo odkrywa swoją dawną pasję do aktorstwa. Czy odnajdzie właściwą dla siebie drogę? Call Me Tony to opowieść o tym momencie w życiu, kiedy wszyscy oczekują od nas odpowiedzi, a jedyne co mamy to pytania. Film dokumentalny.

Reżyser:Klaudiusz Chrostowski
Scenariusz:Klaudiusz Chrostowski
Muzyka:Wojciech Frycz, Mateusz Hulbój
Zdjęcia:Michał Łuka
Montaż:Sebastian Mialik
Producenci:Michał Łuka, Klaudiusz Chrostowski
Produkcja:P. C. Forum
Nagrody:Docs Against Gravity FF – Nagroda miesięcznika „Zwierciadło” / “Zwierciadło” Monthly Award (2018); IDFA w Amsterdamie / International Documentary FF Amsterdam – ARRI IDFA Award dla Najlepszego Filmu w Konkursie Filmów Studenckich / ARRI IDFA Award for the Best Student Documentary (2017)

Klaudiusz Chrostowski urodził się w 1986 roku. Tytuł licencjata na kierunku film i wideo zdobył na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Londynie. Po powrocie do Polski rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Zrealizował do tej pory kilka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Aktualnie pracuje nad drugim pełnometrażowym dokumentem oraz scenariuszem swojego debiutu fabularnego.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Call Me Tony (doc.)
  • 2015 – Koniec (short)
  • 2012 – Kraina ludzi szczęśliwych (doc.)
  • 2011 – Maria (short)

Program 2018

Google Translate