X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Cicha noc

Silent Night · reż. Piotr Domalewski
Polska 2017, 97’

21.10, 15:00 · Cinema City — sala 8

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególne role do odegrania w intrydze mają jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie, oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich przyszłe życie będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Reżyser:Piotr Domalewski
Scenariusz:Piotr Domalewski
Muzyka:Wacław Zimpel
Zdjęcia:Piotr Sobociński Jr.
Montaż:Leszek Starzyński
Obsada:Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt
Producenci:Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska
Produkcja:Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka
Dystrybucja:Forum Film Poland
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Najlepszy Film, Najlepsza Rola Męska, Nagroda Dziennikarzy, Don Kichot / Golden Lions: Best Film, Best Actor, Journalists’ Award, Don Quixote Award (2017); Orły / Polish Film Awards: Eagles – Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Reżyseria, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Główna Rola Męska, Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska, Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca / Best Film, Best Script, Best Directing, Best Cinematography, Best Leading Actor, Best Supporting Actor, Best Supporting Actress (2018)

Piotr Domalewski urodził się w 1983 roku w Łomży. Jest aktorem i reżyserem. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (wydział zamiejscowy w Białymstoku, gdzie uzyskał dyplom aktora sztuki lalkarskiej, 2006), wydział aktorski PWST w Krakowie (2009) oraz Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku reżyseria filmowa (2016). Od 2010 roku zrealizował kilkanaście etiud szkolnych i filmów krótkometrażowych. Cicha noc to jego fabularny debiut.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Cicha noc / Silent Night
  • 2017 – 60 kilo niczego (short)
  • 2016 – Złe uczynki (short)

Program 2018

Google Translate