X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Twarz

Face · reż. Małgorzata Szumowska
Polska 2017, 91’

22.10, 17:30 · Cinema City — sala 8

Jacek to młody mężczyzna, który mieszka z rodziną na wsi na południu Polski. Słucha Metalliki, ma długie włosy, nosi skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę ― wszystko to sprawia, że sąsiedzi uważają go za dziwaka. Niedawno znalazł dziewczynę, z którą planuje wspólną przyszłość. Jego życie zmienia nieszczęśliwy wypadek… W wyniku upadku z dużej wysokości podczas prac na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski bohater doznaje bardzo poważnych uszkodzeń twarzy. Po nowatorskiej transplantacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym…

Reżyser:Małgorzata Szumowska
Scenariusz:Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Muzyka:Adam Walicki
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Jacek Drosio
Obsada:Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, Anna Tomaszewska, Dariusz Chojnacki
Producenci:Jacek Drosio, Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Produkcja:Nowhere Sp. z o. o.
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:Berlinale – Srebrny Niedźwiedź: Nagroda Grand Prix Jury / Silver Bear: Grand Prix Jury Award (2018); Netia Off Camera – Polski Noble Filmowy, Najlepsza Rola Męska / Polish Film Noble Award, Best Male Character (2018)

Małgorzata Szumowska urodziła się w Krakowie w 1973 r. Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi ukończyła w 1998 r. Jest reżyserką i scenarzystką wielokrotnie nagradzanych i docenianych przez publiczność produkcji, takich jak Ono (2004), 33 sceny z życia (2008), Sponsoring (2011) czy W imię... (2013).

Wybrana filmografia:

  • 2017 – Twarz / Face
  • 2015 – Body/Ciało
  • 2013 – W imię... / In the Name of...
  • 2011 – Sponsoring / Elles
  • 2008 – 33 Sceny z życia / 33 Scenes from Life
  • 2004 – Ono / It

Program 2018

Google Translate