X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wieś pływających krów

Village of Swimming Cows, The · reż. Katarzyna Trzaska
Polska 2017, 78’

21.10, 17:00 · Cinema City — sala 8

Kilkoro ekologicznie świadomych i alternatywnie żyjących młodych berlińczyków w ramach wakacyjnej wyprawy zwiedza Biebrzański Park Narodowy. Trafiają potem na przepiękną, podlaską wieś, gdzie wynajmują stary, drewniany dom od miejscowego gospodarza, pana Stanisława. Spacerują, fotografują przyrodę, medytują, ćwiczą akro-yogę, zdobywają wiedzę na temat leśnych grzybów, modlą się do księżyca, wyrażają współczucie dla zwierząt hodowlanych, kąpią się nago przy studni, jedzą warzywa znalezione na śmietniku przy najbliższym sklepie spożywczym. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni niż jakiekolwiek osoby znane z telewizji i filmów. Czy mimo braku wspólnego języka i tak olbrzymiej kulturowej przepaści jest możliwe porozumienie między dzisiejszymi neohippisami i miejscową ludnością? Film dokumentalny.

Reżyser:Katarzyna Trzaska
Scenariusz:Katarzyna Trzaska
Muzyka:Bartłomiej Pałyga
Zdjęcia:Andrzej Wojciechowski
Montaż:Marek Kucharski
Producenci:Robert Zygmuntowski, Katarzyna Trzaska, Marek Żydowicz, Monika Braid
Produkcja:ZygiZaga Films, Telewizja Polska, Fundacja Tumult, Braidmade Films
Dystrybucja:Solopan

Katarzyna Trzaska ― reżyserka i scenarzystka, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorką takich dokumentów jak 10 lat do Nashville (2009) i Maksimum przyjemności (2013). Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, współzałożycielka Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. Mieszka w Warszawie.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Wieś pływających krów / The Village of Swimming Cows (doc.)
  • 2016 – Humani (tv)
  • 2014 – Maksimum przyjemności (doc.)
  • 2010 – 10 lat do Nashville (doc.)

Program 2018

Google Translate