X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wieża. Jasny dzień

Tower. A Bright Day · reż. Jagoda Szelc
Polska 2017, 106’

26.10, 16:45 · Cinema City — sala 8

Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch), wychowujących kilkuletnią Ninę, na kilka dni przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej odwiedza niecodzienny gość. To od lat niewidziana młodsza siostra Muli ― Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Zachowanie Kai wydaje się rodzinie coraz bardziej podejrzane. Wokół dochodzi także do serii wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Wkrótce okaże się, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego kobieta wróciła.

Reżyser:Jagoda Szelc
Scenariusz:Jagoda Szelc
Muzyka:Teoniki Rożynek
Zdjęcia:Przemysław Brynkiewicz
Montaż:Anna Garncarczyk
Obsada:Anna Krotoska, Rafał Cieluch, Małgorzata Szczerbowska, Anna Zubrzycki, Dorota Łukasiewicz
Producent:Marcin Malatyński
Produkcja:Studio Filmowe Indeks
Dystrybucja:Against Gravity
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Najlepszy Scenariusz, Najlepszy Debiut Reżyserski / Golden Lions: Best Script, Best Directing Debut (2017); Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie / “The Young and Cinema” Koszalin Debut Film Festival – Jantar: Najlepszy Scenariusz / Grand Prix Award: Best Script (2018)

Jagoda Szelc urodziła się z 1984 r. we Wrocławiu. Jest reżyserką i scenarzystką. W 2007 r. ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w 2016 r. Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi (dyplom w 2018 r.). Od 2010 r. wyreżyserowała kilka krótkometrażowych etiud fabularnych i dokumentalnych. W 2018 r. otrzymała Paszport Polityki w kategorii Film za swój debiut pełnometrażowy Wieża. Jasny dzień.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Monument
  • 2017 – Wieża. Jasny dzień / Tower. A Bright Day
  • 2015 – Spacer (short)

Program 2018

Google Translate