X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Steve Nash & Film Orchestra, Wojciech Waglewski, Anna Rusowicz, Tulia

Koncert otwarcia Festiwalu

20.10, 19:00 · CKK Jordanki

Już trzeci rok z rzędu otwarciu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST towarzyszy koncert muzyki filmowej.

W Toruniu spotkają się Wojciech Waglewski ― ikona współczesnej polskiej muzyki, Anna Rusowicz ― piosenkarka eksperymentująca z najróżniejszymi obszarami wokalnymi, i tegoroczny fenomen — zespół Tulia, który folkowym wykonaniem piosenek Depeche Mode i Dawida Podsiadły podbił Internet. Przedsięwzięciem pokieruje Steve Nash ― kompozytor, producent, pianista i trzykrotny mistrz świata DJ-ów, którego niezwykłe aranżacje odkryją nowe, niepokorne brzmienie muzyki filmowej i zabiorą nas w podróż w nieznane.

Czy można sobie wyobrazić Zimną wojnę Pawła Pawlikowskiego bez Dwóch serduszek wyśpiewanych przez Joannę Kulig? Czy seans Sztuki kochania Marii Sadowskiej byłby taki sam, gdyby nie wykonana przez Annę Rusowicz i Mitch & Mitch piosenka W co mam wierzyć, powracająca w nim jako motyw przewodni? Czy film Jasne błękitne okna utkwiłby nam w pamięci tak samo, gdyby Wojciech Waglewski i Katarzyna Nosowska nie wyśpiewali w nim Piosenki kobiecej? Bez tych utworów byłyby to zupełnie inne filmy… I tak jak trudno wyobrazić sobie te produkcje bez tej muzycznej oprawy, tak trudno wyobrazić sobie koncert muzyki filmowej bez obrazów, które na toruńskiej scenie będą towarzyszyć wykonawcom i muzykom w specjalnie przygotowanych na tę okazję wizualizacjach.

Każdy z artystów, którzy pojawią się na scenie, w autorskich aranżacjach przypomni nam, że muzyka filmowa nie jest tylko tłem do wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Utwory, które usłyszymy, znajdą nowe brzmienie i staną się przepustką do radości i jednocześnie refleksji, czyli dwóch największych wartości TOFIFEST–u.

WYŁĄCZNYM PARTNEREM PASMA „ENERGIA MUZYKI FILMOWEJ” JEST APATOR S.A.

Program 2018

Google Translate