X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Energia Polskiej Muzyki Filmowej

Koncert zamknięcia Festiwalu

27.10, 19:00 · CKK Jordanki

Koncert Energia Polskiej Muzyki Filmowej zakończy tegoroczną edycję MFF TOFIFEST. Na scenie pojawią się Gaba Kulka, Ten Typ Mes, Justyna Święs i Buslav. Pod kierownictwem artystycznym Bartka Staszkiewicza, w specjalnie przygotowanych na ten wieczór aranżacjach, wykonają interpretacje wiecznie żywych piosenek, które pokochali polscy filmowcy.

Twórcy ścieżek dźwiękowych wielokrotnie sięgali po przebojowe utwory i wpisywali je w konwencję filmów. Podczas koncertu usłyszymy takie piosenki jak: Kocham wolność Chłopców z Placu Broni, która powstała w 1990 roku i była ówczesnym wielkim protest songiem Polaków, a potem znalazła swoje miejsce w filmie Andrzeja Wajdy Wałęsa. Człowiek z nadziei; Chłopcy zespołu Myslovitz, która rozbrzmiała w obrazie Waldemara Szarka To my; znaną z filmu Moja Angelika Stanisława Kuźnika piosenkę Odchodząc Republiki z ostatniej płyty wydanej za życia lidera zespołu — związanego z Toruniem Grzegorza Ciechowskiego.

Koncert stanie się również sentymentalną podróżą w czasie. Wiele utworów, które po raz pierwszy usłyszeliśmy, tak na srebrnym, jak i na szklanym ekranie, stało się ponadczasowymi hitami, bo jak inaczej nazwać piosenki Już nie zapomnisz mnie z filmu Zapomniana melodia, Motylem jestem z kultowego serialu Czterdziestolatek czy ścieżkę dźwiękowej z filmu Krzysztofa Gradowskiego Akademia Pana Kleksa? Finał MFF TOFIFEST odkryje na nowo różnorodne motywy muzyczne z polskich filmów w wykonaniu zaproszonych do projektu niezwykłych artystów.

WYŁĄCZNYM PARTNEREM PASMA „ENERGIA MUZYKI FILMOWEJ” JEST APATOR S.A.

Program 2018

Google Translate