X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Forward

Po kilku latach nieobecności na TOFIFEST wraca Forward. Staje się ponownie jedną z kluczowych sekcji festiwalu, gdyż na swój sposób dopełnia główne pasmo konkursowe On Air. Prezentowane tu filmy to crème de la crème kina artystycznego, często niezależnego, a przede wszystkim skłaniającego do dłuższej refleksji i dyskusji.

W tym roku w ramach Forward zaprezentujemy sześć wyjątkowych produkcji, w większości wyreżyserowanych przez debiutantów. Obrazy te śmiało można nazwać kinem odkrywczym i wyszukanym. The Chambermaid (reż. Lila Avilés) i The Swan (reż. Ása Helga Hjörleifsdóttir) to filmy o silnym ładunku emocjonalnym, opowiadające o odwadze i poszukiwaniu siebie. Elektryzujący Siedzący słoń (reż. Hu Bo) — niesamowita, zrealizowana z rozmachem produkcja — zaskakuje zarówno swoją kompozycją, jak i warstwą wizualną. Z kolei Irina (reż. Nadejda Koseva) i Sashinka (reż. Kristina Wagenbauer) poruszają trudne, społeczne tematy i dotykają kwestii związanych z relacjami rodzinnymi. Pięknym, subtelnym akcentem uzupełniającym pasmo jest zrealizowany w polskiej koprodukcji najnowszy film Olmo Omerzu — Kawki na drodze, doceniony przez Jury Ekumeniczne na tegorocznym Festiwalu w Karlowych Warach.

Program 2018

Google Translate