X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Black Sheep

Black Sheep · reż. Ed Perkins
Wielka Brytania 2018, 27’

21.10, 17:00 · Kino Centrum

Dla Corneliusa Walkera wszystko zmieniło się 27 listopada 2000 roku, kiedy zabito Damilolę Taylora. To była jedna z najgłośniejszych spraw dotyczących morderstw w Wielkiej Brytanii. Damilola miał jedenaście lat ― tyle samo co Cornelius, który mieszkał pięć minut drogi od niego. Miał ten sam kolor skóry. Matka Corneliusa, bojąc się o syna, postanowiła, że wyprowadzą się z Londynu. Znaleźli się jednak na osiedlu, na którym rządził biały gang… Film dokumentalny.

Reżyser:Ed Perkins
Muzyka:Tom Foskett-Barnes
Zdjęcia:Michael Paleodimos
Montaż:Ed Perkins
Obsada:Kai Francis Lewis, Cornelius Walker, Nikisha Lewis, Larry Olubamiwo
Producenci:Simon Chinn, Jonathan Chinn
Dystrybucja:Charlie Phillips / The Guardian
Nagrody:Oscar / Academy Award – nominacja: Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny / nomination: Best Documentary Short Subject (2019)

Ed Perkins w 2015 roku uzyskał tytuł BAFTA Breakthrough Brit. Ukończył Uniwersytet Karoliny Północnej w 2009 roku. Od tamtego czasu wyreżyserował Bare Knuckle Fight Club oraz wiele filmów krótkometrażowych, w tym Black Sheep, który zgarnął dziesięć międzynarodowych nagród oraz był nominowany do Oscara.

Program 2019

Google Translate