X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ja teraz kłamię

I am Lying Now · reż. Paweł Borowski
Polska, Holandia 2019, 107’

20.10, 14:00 · CKK Jordanki

Aktorka Celia, jej partner — reżyser Mat, oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai, i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek — rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie… Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń, w czasie których na jaw zaczną wychodzić wszystkie, najbardziej skrywane tajemnice bohaterów…

Reżyser:Paweł Borowski
Scenariusz:Paweł Borowski
Muzyka:Adam Burzyński
Zdjęcia:Arkadiusz Tomiak
Montaż:Mieneke Kramer
Obsada:Maja Ostaszewska, Agata Buzek, Rafał Maćkowiak, Paulina Walendziak, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz
Producenci:Łukasz Dzięcioł, Piotr Dzięcioł, Sander Verdonk
Produkcja:Opus Film
Dystrybucja:Kino Świat

Paweł Borowski urodził się w 1973 roku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziałach Malarstwa i Filmu Animowanego. Po studiach miał kilka indywidualnych wystaw, m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski czy Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Zaczął również realizować filmy krótkometrażowe. W 2009 roku zadebiutował pełnometrażowym filmem Zero. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej.

Wybrana filmografia / Selected filmography:

  • 2019 – Ja teraz kłamię / I am Lying Now
  • 2009 – Zero
  • 2003 – Kocham Cię (short)

Program 2019

Google Translate