X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kult. Film

Kult. Film · reż. Olga Bieniek
Polska 2019, 110’ · pokaz przedpremierowy

23.10, 18:30 · CKK Jordanki

Dokument zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu KULT oraz samego Kazika Staszewskiego. To prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i niespotykanej nigdzie indziej więzi łączącej ją z fanami. Film dokumentalny.

Reżyser:Olga Bieniek
Scenariusz:Olga Bieniek, współpraca scenariuszowa / screenplay cooperation: Lech Gnoiński, Krzysztof Kowalski
Zdjęcia:Krzysztof Kowalski
Montaż:Maciej Niemiro
Produkcja:Filmicon
Dystrybucja:Next Film
Nagrody:Warszawski FF / Warsaw FF – nominacja: Konkurs Filmów Dokumentalnych / nomination: Documentary Competition (2019)

Olga Bieniek — absolwentka Wydziału Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Od 1995 roku współpracowała z Telewizją Polską jako kierownik produkcji i producent. Od 2010 roku współwłaścicielka (wraz z Mirosławem Piepką) i producentka w firmie FILMICON. Wyprodukowała oraz nadzorowała jako kierownik produkcji takie tytuły jak: Układ zamknięty (uhonorowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych za najlepszy debiut producencki), Czarna skrzynka oraz Kamerdyner.

Wybrana Filmografia:

  • 2019 Kult. Film

Program 2019

Google Translate