X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Monument

Monument · reż. Jagoda Szelc
Polska 2018, 108’

20.10, 15:00 · Cinema City — sala 8

Monument to hipnotyczna i przerażająca opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.

Reżyser:Jagoda Szelc
Scenariusz:Jagoda Szelc
Muzyka:Rafał Nowak
Zdjęcia:Przemysław Brynkiewicz
Montaż:Anna Garncarczyk
Obsada:Zuzanna Lit, Mateusz Więcławek, Karolina Bruchnicka, Anna Biernacik
Producent:Agata Golańska
Produkcja:Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź)
Dystrybucja:Velvet Spoon
Nagrody:FF w Gdyni / FF Gdynia – Nagroda Specjalna Jury w konkursie „Inne Spojrzenie” / Jury Special Award in the Visions Apart Competition (2018); Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Camera” w Krakowie / OFF CAMERA International Festival of Independent Cinema in Krakow – Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych / Special Mention in the Polish Feature Film competition (2018)

Jagoda Szelc urodziła się z 1984 roku we Wrocławiu. Jest reżyserką i scenarzystką. W 2007 roku ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w 2016 roku Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi (dyplom w 2018 roku). Od 2010 roku wyreżyserowała kilka krótkometrażowych etiud fabularnych i dokumentalnych. W 2018 roku otrzymała Paszport Polityki w kategorii Film za swój debiut pełnometrażowy Wieża. Jasny dzień.

Wybrana Filmografia:

  • 2018 – Monument
  • 2017 – Wieża. Jasny dzień / Tower. A Bright Day
  • 2015 – Spacer (short)

Program 2019

Google Translate