X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nic nie ginie

Nothing is Lost · reż. Kalina Alabrudzińska
Polska 2019, 71’ · pokaz przedpremierowy

25.10, 17:30 · Cinema City — sala 8

Bohaterowie filmu chorują na smutek. Życie wymaga od nich zmian, którym wcale nie chcą się poddać. Wolą chować się w gąszczu liści i codzienności. A świat dookoła piękny, pogoda słoneczna, więc czemu nie mieliby się odrodzić jako lepszy i weselszy gatunek? Jak mówi reżyserka: „Mam nadzieję, że mój smutny film was rozśmieszy i, podobnie jak moi bohaterowie, poczujecie się częścią silnej i ważnej społeczności ― społeczności samotnych ludzi”.

Reżyser:Kalina Alabrudzińska
Scenariusz:Kalina Alabrudzińska
Zdjęcia:Nils Croné
Montaż:Piasek & Wójcik
Obsada:Michał Surosz, Zuzanna Puławska, Piotr Pacek, Jan Hrynkiewicz, Wiktoria Filus, Karol Nowiński, Paweł Głowaty
Producent:Agata Golańska
Produkcja:Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź)
Nagrody:Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” / “The Young and Cinema” Koszalin Debut Film Festival – Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię, Nagroda Jury Młodzieżowego / the Stanisław Różewicz Award for directing; Young Jury Award (2019)

Kalina Alabrudzińska urodziła się w 1983 roku w Płocku. Jest scenarzystką i reżyserką filmową. Ukończyła Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi oraz kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Nic nie ginie to jej pełnometrażowy debiut fabularny.

Wybrana filmografia:

  • 2019 – Nic nie ginie / Nothing is Lost
  • 2016 – Niestrudzeni wędrowcy (short)
  • 2014 – Lena i ja (short)
  • 2013 – Nieumiałek (short)

Program 2019

Google Translate