X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Proceder

Proceder · reż. Michał Węgrzyn
Polska 2019, 137’ · pokaz przedpremierowy

24.10, 15:00 · CKK Jordanki

Proceder to poruszająca historia rapera Tomasza Chady (1978–2018) — chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem — pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Reżyser:Michał Węgrzyn
Scenariusz:Maciej Chwedo, Aleksandra Górecka, Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki
Muzyka:RX Rafał Sielawa
Montaż:Bartosz Karczyński
Obsada:Małgorzata Kożuchowska, Piotr Witkowski, Anna Matysiak, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Marcin Gutkowski, Ewa Ziętek, Jan Frycz
Producenci:Janusz Iwanowski, Jolanta Owczarczyk
Produkcja:Global Studio
Dystrybucja:Mówi Serwis
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – nominacja: Złote Lwy / nomination: Golden Lions (2019)

Michał Węgrzyn — urodził się w 1978 roku w Nowym Sączu. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim (filmoznawstwo) oraz na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Jego debiutancka etiuda dokumentalna Zaszumiał, powiał (2003) zdobyła nagrody na wielu festiwalach w Polsce. W filmie fabularnym debiutował jako reżyser opowieścią o in vitro pt. Wybraniec (2013). W 2015 roku powstał jego kolejny film — Historia kobiety.

Wybrana Filmografia:

  • 2019 – Proceder
  • 2017 – Wściekłość / Rage
  • 2015 – Historia kobiety / The Story of a Woman
  • 2013 – Wybraniec
  • 2010 – 400 hektarów (short)
  • 2003 – Zaszumiał, powiał (short)

Program 2019

Google Translate