X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wszystko dla mojej matki

All for My Mother · reż. Małgorzata Imielska
Polska 2019, 103’ · pokaz przedpremierowy

21.10, 17:00 · Cinema City — sala 6

Siedemnastoletnia Ola — w dzieciństwie porzucona przez matkę — wychowywała się w domu dziecka, skąd wielokrotnie uciekała. Za karę została umieszczona w poprawczaku. Zaniedbana, skłonna do autoagresji i brutalnie doświadczona przez życie, funkcjonuje na marginesie społeczności dziewczyn z zakładu, które świadczą usługi seksualne, chcąc zdobyć papierosy czy pieniądze na modny ciuch lub lepszy telefon. Ola jest inna, przez co często staje się ofiarą przemocy. Ma tylko jedno marzenie: wydostać się stamtąd i znów być z matką. Z zapałem trenuje więc lekkoatletykę, żyjąc w przekonaniu, że kobieta odezwie się do niej, gdy zacznie odnosić sukcesy w sporcie…

Reżyser:Małgorzata Imielska
Scenariusz:Małgorzata Imielska
Muzyka:Włodzimierz Pawlik
Zdjęcia:Tomasz Naumiuk, Wojciech Staroń
Montaż:Agnieszka Glińska
Obsada:Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Magdalena Celmer, Helena Englert, Joanna Połeć
Producenci:Wojciech Kabarowski, Jerzy Kapuściński
Produkcja:Naima Film
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Najlepszy Debiut Aktorski / Best Acting Debut (2019)

Małgorzata Imielska ― absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserii filmowej i telewizyjnej na WRiTv UŚ w Katowicach, reżyserka oraz autorka scenariuszy filmów dokumentalnych, fabularnych, spektakli teatralnych i radiowych. Jej filmy dokumentalne były wielokrotnie nagradzane na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

Wybrana filmografia:

  • 2019 – Wszystko dla mojej matki
  • 2018 – Miłość i puste słowa (doc.)
  • 2015 – Wytrwałość (doc.)
  • 2013 – Dzieci Holocaustu (doc.)
  • 2012 – Przeżyć Afganistan (doc.)
  • 2005 – Powiedz mi, dlaczego? (doc.)

Program 2019

Google Translate