X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Żelazny most

Iron Bridge, The · reż. Monika Jordan-Młodzianowska
Polska 2019, 84’ · pokaz przedpremierowy

23.10, 15:00 · Cinema City — sala 6

Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara, również górnika. Żeby móc spotykać się z kochanką Magdą, Kacper wysyła Oskara do pracy na odległe i niebezpieczne odcinki kopalni. W czasie kolejnej schadzki kochanków, w kopalni następuje tąpnięcie, a Oskar zostaje odcięty w zawalonym chodniku. Kochankowie rzucają się w wir akcji ratowniczej. Muszą przy tym uporać się z poczuciem winy oraz świadomością, że pośrednio przyczynili się do dramatu zasypanego męża i przyjaciela. Nie pomaga im w tym żywe uczucie, jakim nadal się darzą. Zbyt wiele pytań, niepodjętych decyzji zostaje nagle bez rozwiązania, a niemożność konfrontacji z zaginionym mężem zmusza kochanków do szukania odpowiedzi w samych sobie.

Reżyser:Monika Jordan-Młodzianowska
Scenariusz:Monika Jordan-Młodzianowska
Muzyka:Andrey Dergachev
Zdjęcia:Piotr Kukla
Montaż:Bartosz Pietras
Obsada:Julia Kijowska, Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat, Andrzej Konopka, Cezary Łukaszewicz
Producenci:Karol Wożbiński, Anna Wereda
Produkcja:Autograf Karol Wożbiński
Dystrybucja:TVP Dystrybucja Kinowa
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – nominacja: Złote Lwy / nomination: Golden Lions (2019)

Monika Jordan-Młodzianowska urodziła się w 1979 roku w Bolesławcu. Studiowała w studium filmowo-telewizyjnym we Wrocławiu oraz PWSTViT w Łodzi na Wydziale Reżyserii. Autorka kilku etiud fabularnych i dokumentalnych. Pracuje także jako reżyserka castingów. Żelazny most to jej pełnometrażowy debiut fabularny.

Wybrana filmografia:

  • 2019 – Żelazny most / The Iron Bridge
  • 2011 – Wielkanoc (short)
  • 2003 – Cykady (short)

Program 2019

Google Translate