X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Green Book

Green Book · reż. Peter Farrelly
USA 2018, 130’

26.10, 17:15 · Cinema City — sala 6

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, mając nadzieję na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Reżyser:Peter Farrelly
Scenariusz:Peter Farrelly, Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie
Muzyka:Kris Bowers
Zdjęcia:Sean Porter
Montaż:Patrick J. Don Vito
Obsada:Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco, Dimiter D. Marinov
Producenci:Jim Burke, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Nick Vallelonga, Charles B. Wessler
Produkcja:Participant, DreamWorks, Innisfree Pictures, Cinetic Media, Amblin Partners, Louisiana Entertainment, Wessler Entertainment
Dystrybucja:M2 Films
Nagrody:Oscary / Academy Awards – Najlepszy Film, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny / Best Motion Picture of the Year, Best Performance by an Actor in a Supporting Role, Best Original Screenplay (2019)

Program 2019

Google Translate