X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dawid Janicki

Jak połączyć Karakorum z Alpami — kulisy powstawania „Broad Peak”

26.10, 11:00 · Kino Centrum

Wstęp wolny

Zapraszamy na premierowy pokaz teasera filmu Broad Peak, opowiadającego historię legendarnego wejścia Macieja Berbeki na szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. Zaprezentowane zostaną także materiały making-of zrealizowane w Karakorum, Alpach i Zakopanem.

Broad Peak w reżyserii Leszka Dawida — autora głośnego Jesteś Bogiem — to oparta na prawdziwych wydarzeniach, dramatyczna opowieść o losach legendarnego himalaisty Macieja Berbeki. To z jego perspektywy poznajemy kulisy pierwszego w historii zimowego wejścia na szczyt Broad Peak, którego dokonali Polacy w 2013 roku. To opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. Film opisuje także wielkie, ale trudne uczucie, jakie połączyło Maćka i Ewę Berbeków.

Zainicjowany i produkowany przez East Studio, Broad Peak jest pierwszym w Polsce filmem fabularnym o tej tematyce. Aby wiernie oddać realia wyprawy i przybliżyć widzom potęgę najwyższych gór świata, ekipa filmowców poleciała do Karakorum. To właśnie w bazie pod K2 i na ścianie Broad Peak na wysokości ponad 5 tys. m n.p.m. powstawała część zdjęć.

W roli głównej zobaczymy Ireneusza Czopa, żonę Macieja Berbeki, Ewę, zagra Maja Ostaszewska, zaś w postać Krzysztofa Wielickiego, szefa wyprawy na Broad Peak, wcieli się Łukasz Simlat. Adama Bieleckiego zagra Dawid Ogrodnik, Tomka Kowalskiego — Maciej Raniszewski, a Artura Małka — Maciej Kulig.

Program 2019

Google Translate